ورزش
بعضی ورزش ها هستند که هیچ اسمی از آنها در بین مردم برده نمی شود. شاید دلیل عمده آن محبویت محلی این ورزش ها باشد. طوری که یک ورزش ممکن است در یک کشور پر طرفدار و شناخته شده باشد در حالی که در کشورهای دیگر اسمی از آن برده نمی شود. در ادامه چند نمونه از این ورزش ها را که معمولا کسی آنها را نمی شناسد را معرفی می کنیم.

 

 

Bossaball

این ورزش شبیه والیبال است ولی آثاری از فوتبال هم در آن دیده می شود. در هر دو طرف این بازی تشکی وجود دارد که به بازیکنان این قابلیت را می دهند که تا ارتفاع بلندی بپرند و به توپ ضربه بزنند.

 

مبارزه با لوله های کاغذی

اگر بشود اسم این مبارزه را ورزش گذاشت باید گفت که در این ورزش مبارزان سعی می کنند که لوله حریف خود را بشکنند طوری که لوله خود آنها شکسته نشود.

 

هل دادن تیرک

در نگاه اول این ورزش شبیه به طناب کشی می باشد ولی در این ورزش بر خلاف طناب کشی رقابت کننده ها باید با هل دادن تیم مقابل آنها را به خارج میدان بیاندازند.

 

 

چوگان بازی با تک چرخه

همانند بازی چوگان است که به جای اسب از تک چرخه استفاده می شود.

 

گلف در شهر

همانند گلف معمولی است با این تفاوت که به جای بازی در یک منطقه باز و سرسبز در داخل شهر بازی می شود. این ورزش نیز دارای لیگ حرفه ای است.

  

مسابقه چندگانه

این مسابقات شامل چند مرحله هستند که علاوه بر قدرت بدنی نیاز به شجاعت فرد هم دارند. این مسابقه در قالب های تیمی و انفرادی برگزار می شود.

  منبع:http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=934&articleID=409376

+ نوشته شده در  جمعه ششم آذر ۱۳۸۸ساعت 21:24  توسط آزاده دولتخواه |